TAPIS MEMBER OL VE %10 İNDİRİM KAZAN

KİLİM REHBERİ

Göçebe tasarımlardan geometrik formlara kadar her kilim; karmaşık desenleri ve sembolleriyle bir hikaye anlatır. Kilim Rehberimizle parçalarımızın arkasındaki tarihi ve güzelliği keşfedin.

1. Anadolu’daki Kilim Dokuma Merkezlerinden Atölyelerimize

Koleksiyonlarımızda Anadolu’nun farklı bölgelerinden gelen çeşitli halı ve kilimler bulunuyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerindeki kilim dokuma merkezlerinde, el işçiliği ile dokunan kilimler, geleneği simgeliyor ve Türk mirasına dair bir hikaye anlatıyor. Bu da onları modamızın ayrılmaz bir parçası yapıyor.

Bugün Türkiye'de dokuma yapılan ve bu harika geleneği yaşatan bölgeler; Hereke, Ezine, Edremit, Gördes, Bergama, Yağcıbedir, Milas, İzmir, Kula, Döşemealtı, Isparta, Konya, Maden, Yahyalı, Taşpınar, Sivas, Kars ve Yörük.

2. Eşsiz Desenler

Her bir kilim parçasındaki desenlerin, şans tılsımlarından aile hikayelerine kadar değişen, kendilerine ait benzersiz adları ve anlamları vardır.

Bu desenler, kendilerine “sağlık, şans, bolluk ve mutluluk” getirdiğine inanılan dokumacılar tarafından işlenir.

3. Dokuma Teknikleri

Kilim ve halılarda her birinin kendine has yapıları ve çeşitli dokuma teknikleri vardır. Cicim, sumak, kilim, zili, kazık ve daha niceleri…

Bu teknikler arasındaki farkı; dokumadaki çözgülerin yönleri, dokuma sıklıkları ve motifleri gibi değişkenler belirlemektedir.

FW 22/23 Koleksiyonumuzdan Balıkesir Cicim Hoodie’de kullanılan kilim parçası, Cicim tekniği kullanılarak dokunan bir kilime aittir.

4. Doğal Boya Sanatı

Yüzyıllardır Anadolu kilimciliği çevre dostu olan ve desenlerin benzersiz karakterini yaşatmaya yardımcı olan doğal boyama tekniklerine güvenmiştir.

Boyalarımız; kökler, kabuklar, dallar, gövdeler, yapraklar ve meyveler gibi çeşitli bikti kaynaklarından gelir ve hiçbir kimyasal kullanılmadan işlenir.

Örneğin, yeşil rengi elde etmek için ebegümeci, koyu kırmızı için nar, portakal için soğan kabuğu, kahverengi için ceviz ve sarı rengi elde etmek için kayısı kullanıyoruz.

Değerlerimizi Keşfet

Sürdürülebilirlik

Gezegenimizi ve toplumumuzu olumlu yönde etkileyen giysi ve aksesuarlar yaratmak istiyoruz. Parçalarımız, sürdürülebilirlik taahhüdümüzü paylaşan tedarikçilerden sorumlu bir şekilde temin edilen en kaliteli malzemeleri kullanır.

Kadına Destek

Kadınları güçlendirmeye ve şirketimizde çeşitliliği teşvik etmeye kararlıyız. İnsan Kaynakları süreçlerimiz, herkes için eşit fırsatlar sağlayacak şekilde tasarlandı.

Ürün Kalitesi

Ürünlerimiz tutkuyla tasarlanıyor ve geleneksel Türk zanaatkarlarının yüksek kaliteli işçiliği her parçada ortaya çıkıyor.

Ara
×